Cemil İpekçi
tasarımcı1948 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğrenimine 1955 yılında Işık Lisesi'nde başladı ve ardından Şişli Koleji'ne geçti. Tarhan Koleji'nden mezun oldu. Londra'daki ünlü Royal Academi Of Art'ın moda bölümünde eğitim gördü.

1975 yılında kendi modaevini açana kadar tekstil endüstrisinde stilist olarak çalıştı. Kendi özgün tasarımlarını sergilediği ve satışa sunduğu "Tzagane" isimli bir butik açtı. 1979 yılında Tzagane'ın ikinci şubesini Fransa-Nice'te açtı. 1984 yılına kadar bu iki butiği işletti.

İlk yıllardaki bütün tasarımları Eski Anadolu Uygarlığı'nın izlerini taşıdı. 1984'de yeniden İstanbul'a döndü. Tasarım evi Haute Couture ile çağdaş gece modasına dönüş yaptı.HABER

İpekçi bizi tehdit ediyor
Murat KAZANCI
Hürriyet 2 Eylül 2008

Pınar Coşar, ünlü modacının kendisini tehdit ettiğini ileri sürerek savcılığa başvurdu.

13 Temmuz'da evlendik

Pınar Coşar, Cemil İpekçi’nin 0530 3.. .. .. ve 0532 6.. .. .. numaralı telefonlardan kendisini tehdit ettiği iddiasıyla geçtiğimiz gün Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bekir Coşar ile 13 Temmuz’da evlendiğini belirten Coşar, “Cemil İpekçi, arayıp ‘Benim adamlarım var. Emniyette tanıdıklarım var. Senin kocanı elinden aldım, kocanı bırak’ diye beni tehdit ediyor" iddiasında bulundu.

Bekir'i bana yar etmeyecek

Pınar Coşar, kocası Bekir Coşar’dan 3 gündür haber alamadığını da belirterek, kendisinin ve eşinin başına bir şey gelmesi halinde sorumlusunun Cemil İpekçi olacağını öne sürdü. Pınar Coşar, polise verdiği ifadede ise ünlü modacının kendisine “Bekir’i sana yar etmeyeceğim” dediğini iddia etti. Cemil İpekçi ile 4 yıldır birlikte yaşadığı sevgilisi Bekir Coşar bir süre önce ayrılmıştı.
HABER

Babam bana 'Sen bizlere benzemiyorsun' dedi
Akşam 12 Kasım 2012

Star TV ekranlarında yayınlanan Melek programının bugünkü konuğu Cemil İpekçi oldu. Anne ve babasını hikayesini anlatan Cemil İpekçi, hem ağladı hem de ağlattı.

Hayatını kaybeden annesinin yokluğunu çok hissettiğini kaydeden İpekçi, 'Onu kaybettiğimde tek bir şey anladım. Dünyada bir sürü aşklar yaşabilirsiniz, sizi birçok insan sevebilir ama hiç kimse sizi annenizin sevebileceği kadar sevemez ' dedi.

İlerleyen dakikalarda babasından da bahseden ünlü modacı, babasından yıllar boyu nefret ettiğini söyledi.

Babasının çok çapkın bir erkek olduğunu da sözlerine ekleyen İpekçi, 'Babama hayatım boyunca seni seviyorum diyemedim. Benim ayakta kalmamı sağlayan babamdır' ifadelerini kullandı.

Çocukluk yaşlarındayken babasının kendisine Zebur, Tevrat, İncil ve Kuran-ı Kerim kitaplarını verdiğini de hatırlatan Cemil İpekçi, babasının kendisine 'Sen bizlere benzemiyorsun. İlerdeki hayatın farklı olacak. İnanç olarak da farklısın bu yüzden bu kitapları oku ona göre karar ver' dediğini söyledi.

Babasının hikayesini anlatmaya devam ederken kelimeler boğazına düğümlenen ve ağlamaya başlayan Cemil İpekçi, duygusal anlar yaşattı.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)