Zeynel Genç
ZRG GRUOP DIŞ TİC.A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı
İştirak Alanları : Petrol ve Petrol türevleri,(kimyevi maddeler ) ithalat ve ihracat... Deneyim sahibi olarak bu alanlarda faliyet göstermektedir.


İTALYA ENİ Spa ve kardeş kuruluşu AGİP Rafineri'nin Türkiye Distiribitörlüğü’nü yürütmektedir.

Konu: ZRG GRUOP‘ un petrol ve petrol türevleri(kimyevi maddeler)

Zeynel Genç‘in Vizyonu :
Konusunda uzman dünya çapında bir firma olan ENİ Spa‘nın firmamıza bu önemli konuda sağladığı destek küçümsenemeyecek hatta rakiplerimiz arasında rekabet edilemeyecek boyuttadır. Kendi ürün satış listesi arasında bulunan ürün zenginliğini henüz ülkemizde firmamıza rakip olan diğer kuruluşların bile rekabet edemeyeceği ZRG yönetim kurulu başkanı Zeynel Genç gururla ifade etmektedir.

Üretici firmalarımız ile yaptığımız planlamalar neticesinde hali hazırda sahip olduğumuz piyasa hakimiyetimizi daha fazla ürün ile pekinleştirmek istemekteyiz.Piyasada bulunan mevcut ürünlerin yanı sıra alternatif ürünler ithal etme başarısını da yakalamış bulunmaktayız.

Şirketimiz iç piyasada bugüne kadar elde ettiği; güvenirlik, müşteri memnuniyeti,kaliteli ürün satışı ve piyasa koşullarında sunduğu alternatifli fiyat politikasıyla rakip firmalar arasında üst seviyelerde yer alacağını Sayın Zeynel Genç ZRG Gruop A..Ş. hedef olarak koymuştur.

Özel havacılık yasasının çıkması ile birlikte ülkemizde havacılık sektörüne girme kararı alan ZRG GRUOP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynel Genç ZRG Havacılık A.Ş. kurup ülkemize özel havacılık ailesine bir Türk firmasınıda katmıştır.

İş başlangıç olarak ZRG Havayolları eğitimli pilot ve diğer kadroları ile 3 adet Airbus A-300 B/4 model uçağı ile hizmet vermeyi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynel Genç Kararlaştırmıştır. Avrupa Birliği üyesi olan Fransa‘nın devlet şirketi BULL, server ve yazılım şirketi olan ( NEC İT )‘ ile antlaşma sağlanarak;

Yedi bölgede ofis açıp, kendi alanlarında uzman elli kişilik kadrosuyla faliyete başlamıştır.

Patent Dairesi alt yapısını (yazılım bilgisayar), Milli İstihbarat, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Vakıfbank ATM projelilerini faliyete geçirmiştir.

Eylül 2004 yılında Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik‘in başlatmış olduğu Eğitime % 100 destek kampanyasında aktif olarak yer alıp, Sayın Zeynel Genç Şahsi olarak 100.000 USD bağış yapmıştır.

ZRG GRUOP Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynel Genç 1990 yılllarda 2000 yılların vizyonun enerji olacağını ve yer altı madenlerinin ön plana starejik sektörde çıkacağını tahmin ederek; ülkemizin yer altı kaynaklarının verimli kullanımını ülke içinde kalıp katma değerinin ulusumuz tarafından kullanılmasını hedefleyerek ticari faliyetlerden elde ettiği gelirin bir kısmı ile Doğu Anadolu‘ daki yer altı kaynakları sahalarını ruhsatlandırmıştır. Bununla birlikte ZRG Madencilik A.Ş.’ kurarak yatırıma başlama kararı almıştır.

ZRG Madencilik A.Ş. şu an rezerv tespiti ve sondaj çalışmaları devam etmektedir.

ZRG GRUOP Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynel Genç, 90 yıllarda tespit ettiği yatırım alanı olan enerji sektörünü 2000 yıllarında ZRG ENERJİ‘yi kurarak yatırıma başlama kararı almıştır.

Marmara Metal Mamulleri Tic.A.Ş. ile ortaklaşa ZRG ENERJİ şirketini kurup 2007‘de Van İli Çaldıran İlçesinde Nikel üretimi ve zenginleştirme tesisi kurmak için % 50 - % 50 ortaklı şirket faliyete başlamıştır.

Eskişehir‘in köklü ailelerinden olan tekstil ve finans sektöründe girişimcilik Yapan Arapoğlu ailesinin bünyesinde bulunan dünyanın 5. büyüklükte entegre tekstil fabrikasının M.Orkun Holding‘e 2001 ekonomik kriz nedeniyle satmıştır. Sayın Zeynel Genç Orkun Holding bünyesinde bulunan Orkun Tekstil, Farmed Dış.Tic. Ltd. şirketinin % 50‘sini satın alarak Orkun Holding‘in ekonomik krizi atlatmasını sağlamıştır. 2001 ekonomik krizine rağmen Zeynel Genç‘in girişimçiliğiyle Orkun Tekstil işçi çıkarmadan faliyetlerine devam etmiştir.

2001 yılının sonunda Sayın Zeynel Genç ilaç ve sağlık sektöründe yatırım yapma kararı alarak Farmed Dış Tic.Ltd. % 100 alarak Orkun Tekstil ile ortaklıktan ayrılarak yoluna tek başına devam etmiştir.

Dünya vizyonunu danışman ekibiyle takip eden Sayın Zeynel Genç sağlık sektörünün ülkemiz için yatırımı kaçınılmaz ve mutlak olarak görüp ilaç ve sağlık sanayiye Farmed İlaç Tic.A.Ş.,Farmalife İlaç Ltd. Şti., Salkom İthalat – İhracat Tic.Ltd.Şti. ve İlaçsan San.Tic.Ltd.Şti. kurarak ithalat ve yerli üretimde faliyet kararı almıştır.

Öncelikle; Arjantin, İspanya, İtalya'dan distiribitörlükler alarak reçeteli ilaçlarla Türk insanının kullanımına sunmuştur. Fransa ve Romanya‘dan fitoterapi ve kozmetik ürünlerinin distibiritörlüğü alarak YVES PONROY ve PROF.DR.ANA ASLAN( Gerovıtal) markalarıyla ulusal pazarda yer almıştır.

Kendi sağlığına özel hassasiyetine özen gösteren Zeynel Genç sağlık sektörüne İlgisi büyüyerek fitoterepi ve kozmetik markaları medya reklam çalışmaları ile yakından takip etmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynel Genç İlaç sanayideki ve sağlık sanayideki başarılarını IRAK,SURİYE,RUSYA ülkelerinin Sağlık Bakanlıklarıyla yakın ilişkiler kurarak Türkiye katma değer kazandırma hedefine sağlık sektöründe yakın komşu ülkelere açılarak faliyetlerine başlamıştır.

hazırlayan
miksmedya


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)