Ömer Özkan
makina mühendisi1980 yılında Afyon’un Dazkırı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Dazkırı’da ortaokul ve liseyi Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi’nde bitirdi. 2003 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra çok değişik sektörlerde ( plastik, enerji,otomotiv) Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemlerinin kurulması ve işletilmesinde rol aldı. Organizasyonların süreç analizlerinde bulundu. Proje yönetimi süreçlerinde, ürünlerin devreye alınmalarını yönetti.

Etkin Yalın Üretim, EFQM modeli ve balanced scored card uygulamalarını takip etmekte, kurumlarda verimlilik arttırıcı örnekleri ve strateji geliştirme metotlarını analiz etmektedir.

Hazırlamış olduğu “Liderliğin Gizemi” adlı sunumunu misyonu gereği birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak sundu.

“Öğrenen birey” gereklilikleri kapsamında yurt içi ve yurt dışında birçok eğitim ve sertifika programına katıldı. İleri düzeyde kalite ve üretim metotları uygulamalarından oluşan ve CQDC ( Corporate Quality Development Center ) tarafından verilen eğitim programını başarı ile tamamladı.

Türkiye’nin en büyük şehir gazetesi OLAY’ın iş dünyası ve insan kaynakları eki İŞ’te OLAY’ da haftalık makaleleri yayınlanmaktadır.

IRCA (International Registred Certification Auditor) kayıtlı ISO 9001:2000 başdenetçisi,

EOQ (Europen Organization for Quality) onaylı Kalite Sistemleri Yöneticisi,

EFQM modelinin referans alındığı, BUSIAD ve Bursa KALDER’in işbirliği ile düzenlenen Bursa Kalite Ödülü sürecinde değerlendiricidir.

. Makine Mühendisleri Odası ve PERYON üyesidir
. İyi derecede İngilizce bilmekte ve halen PETKİM Petro-Kimya Holding a.ş. de çalışmaktadır.

Mayıs 2009 da “Paradigma Değiştirenler” isimli kitabı yayınlanmıştır.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)