Demirhan Kadıoğlu
karikatürist1966’da İstanbul’da doğmuşum. İlk, orta ve lise öğrenimimden sonra çeşitli meslek dallarında görev aldım. Fotoğrafçılığın ardından 1983’te Yeni Nesil Gazetesi’nde “kamera” bölümünde, daha sonraki yıllarda Can Kardeş çocuk dergisinde fiilen çalışmaya başladım... Burada çizgi roman ve renklendirme çalışmalarına başladım. 2000’de Can Kardeş Yayın Koordinatörü olarak görev başına geçtikten sonra, hikaye, masal ve çizgi roman çalışmalarını da yürüttüm.

Yedi yıl sürdürdüğüm Can Kardeş Dergisi Koordinatörlüğünden sonra Bizim Radyo Haber Müdürlüğü olarak devam ettirdim. Yeni Nesil gazetesinin arka sayfasında siyasi karikatürlerle başlayan çizim hayatı, iç sayfalara da günlük çizgi roman ve bant karikatürlerle devam etti...

Çeşitli kanallarda televizyon programları yaptım. Dost TV’de “Ne var Ne yok,” “Demirhan Abi’den masallar” programını üstlendim.

Şimdi haftanın altı günü Hilal TV’de “Çiz Bakalım” programının hem yapımcısı, hem sunucusu olarak program yapmaktayım.

“Moralhaber.net” sitesine günlük siyasi karikatürler çizmekteyim.

Yayınlanmış eserlerim arasında Yeni Asya Neşriyat ve Can Kardeş çocuk yayınlarından çıkan iki hikaye ve bir de boyama kitabı yer almaktadır. Satıcı Çocuk, Cennette Burak (2007) ve Doya Doya Boya (2005)… Yanı sıra birçok yayınevinin kitap çizimini üstlendim…
Hem yazıp, hem de çizdiğim kitaplar ise şunlar:
Gençlik Yayınlarında çıkan Mevlana’dan Hikayeler serisi (2003-2005)…
Hepsiçocuk Yayınlarından; Küçük Beylere Masal Keyfi, Küçük Hanımlara Masal Keyfi kitap, Küçük Beylere Uyku Masalları ve Küçük Hanımlara Uyku masalları adlı çalışmalarım bulunmaktadır (2007-2008).
Nesil Yayınlarından “İslamın Şartları” Masal Boyama (2008)….
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)