Selahattin Erbakan
doktor, binbaşı, akademisyen1918 yılında Sinop'ta doğdu. Tıp alanında eğitim aldı. 1942 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ni (GATA) ikinci olarak bitirdi. Göz alanındaki ihtisasını GATA'ta tamamladı. Başarılı olması nedeniyle Amerika'daki Teksas Üniversitesi'nde 3 yıl okudu.

GATA'ya başasistan olarak geri döndü. Haydarpaşa Askeri Hastanesi'nde çalıştı. Binbaşılıktan sonra yarbaylığa terfi etmeden askerlik görevinden istifa etti.

1955 yılında Ege Üniversitesi'nin kurulması ile İzmir'e geldi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nın kurucusu oldu.

2011 yılında İzmir'de vefat etti.

VEFAT-HABER

Erbakan ailesinin acı günü
26 Temmuz 2011

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın ağabeyi Prof. Dr. Selahattin Erbakan (93) İzmir'de defnedildi. İzmir Alsancak Hocazade Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, Selahattin Erbakan'ın oğulları Günhan ve Sabri Erbakan taziyeleri kabul etti.

Kılınan cenaze namazının ardından Erbakan'ın cenazesi, Bornova eski mezarlığına defnedildi.

Törene, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Saadet Partisi GİK üyesi Fatih Erbakan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve çok sayıda partili ile Selahattin Erbakan'ın ailesi, yakınları ve iş arkadaşları katıldı.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)