Şenes Erzik
Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı


Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı18 Eylül 1942 tarihinde Giresun'da doğdu. 1975-1980 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komisyonu'nda, 1981-1987 yılları arasında da Yönetim Kurulu'nda görev aldı. 1988 yılında asbaşkanlık, 1989-1997 yılları arasında başkanlık görevlerini yürüttü. 1996 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu tarafından Onursal Başkan seçildi. UEFA Gençler Komitesi, FIFA Atlanta Olimpiyat Oyunları Futbol Organizasyon Komitesi, Fransa Dünya Futbol Şampiyonası Organizasyon Komitesi üyeliği yaptı. Dünya Gençler Şampiyonası Organizasyon Komitesi Asbaşkanlığı, Güvenlik ve Fair-Play Komitesi Başkanlığını da yürütmektedir. 1998-2000 yılları arasında Avrupa Birliği Komitesi üyeliği de yaptı. UEFA Birinci Başkan Yardımcısı, Kulüpler ve Liglerden Sorumlu Grup Başkanı olarak görev aldı.
HABER

Erzik aday olmayacak
17 Şubat 2012

Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için aday olmama kararı aldı.

UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik'in, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerine, "Hem UEFA'da, hem TFF'de olmam imkansızlaştı. Bu bakımdan başkan adayı olamayacağım" dediği öğrenildi.

HABER

'Benden başka çare yoksa adayım'
Akşam 15 Şubat 2012

UEFA 1. Asbaşkanı ve FIFA İcra Komitesi Üyesi Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı adaylığına ilişkin, ''Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına eğer benden başka birisi yoksa, yapacak başka bir çarem yok'' dedi.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)