Deniz Ülke Arıboğan
akademisyen, yazar1965 yılında İstanbul’da doğdu. TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı ve 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu’nu bitirdi. 1998’de doçent, 2003’te de profesör oldu.

İstanbul Üniversitesi’nde başlayan akademik kariyeri İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde devam etti. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı. Temmuz 2010’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi oldu. 'Küresel Sorunlar Platformu' danışma kurulu üyesi olarak görev yapmakta ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Arıboğan aynı zamanda Albert Einstein tarafından kurulan 'Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi' üyesidir.


ESERLERİ:
Yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi ve 8 kitabı bulunmaktadır.

Kitapları arasında Geleceğin Haritası, Uluslararası İlişkiler Düşüncesi, Dil İnsanı Konuşur ve Tarihin Sonundan Barışın Sonuna’yı sayabiliriz.
HABER

Denizbank’ta Deniz Ülke Arıboğan sürprizi
Akşam 11 Ocak 2012

Denizbank belirlenen yönetim kurulu üyelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Buna göre Yönetim Kurulu Başkanı Gref, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ise Akşam Gazetesi yazarı Deniz Ülke Arıboğan oldu. Hakan Ateş de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür. Bağımsız üye olarak atanan Prof. Deniz Ülke Arıboğan aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)