Muharrem İnce
CHP Yalova Milletvekili4 Mayıs 1964 tarihinde Yalova Elmalık köyünde doğdu. Babasının adı Şerif, annesinin adı Zekiye’dir. Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Değişik liselerde ve dershanelerde fizik öğretmenliği ve müdürlük yaptı. Yalovaspor Basın Sözcülüğü görevini yürüttü. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı görevinde bulundu. 1999-2002 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanlığı görevini yürüttü. 22. Dönem Yalova Milletvekili. 23. Dönemde TBMM Milli Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi. Evli ve 1 çocuk babası. 24. Dönem Yalova Milletvekili olarak seçildi.
HABER

Muharrem İnce: Başbakan olmak istiyorum
20 Ağustos 2014

CHP Yalova Milletvekili İnce: "Ben diyorum ki genel başkanlık sevdam yok. Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum."

CHP’de 18. Olağanüstü Kurultay öncesinde genel başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Ben diyorum ki genel başkanlık sevdam yok. Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kurultay’ açıklamasıİnce, İstanbul’a giderken ziyaret ettiği Yalova’da, Cumhuriyet Meydanı’nda partililer tarafından karşılandı.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘İnce’ açıklaması

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan İnce, “Benim derdim makam, mevki değil. İstifamı verdim, kırmızı plakayı terk ettik, yollara düştük. Benim derdim, kurultay kazanmaktan ziyade, benim derdim seçim kazanmak” diye konuştu.

Muharrem İnce’den flaş sözler

- “Ben bu partiye bir umut olmak istiyorum”

Seçim akşamlarında CHP’lilerin ağlamasını istemediği için aday olduğunu dile getiren İnce, şöyle konuştu:

“Ben arkadaşlarıma horon, halay çektirmek istiyorum. Ben sabaha kadar o partide ışıkların yanık olmasını istiyorum. Ben arkadaşlarımın sokakta boynu bükük gezmesini istemiyorum. Cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, laiklerin, solcuların, bu ülkenin artık yenilmesini istemiyorum. Sorum şu: seçim sonuçlarından memnun musunuz? Seçim sonuçlarından memnunsanız ya da memnun değilseniz, gelecek seçimden umutlu musunuz? Soru çok basit. Ben umutlu değilim. Ben bu partiye bir umut olmak istiyorum.”

Partililerin yüzünü güldürmek istediğini ifade eden İnce, “Ben diyorum ki genel başkanlık sevdam yok. Ben bu ülkeye başbakan olmak istiyorum. İddiam çok net. Ben bu haramzadeleri yeneceğim emin olun. Ben bu haramzadeleri devletin tepesinden indireceğim” diye konuştu.

Seçilmesi halinde parti tüzüğünü de değiştireceğini vurgulayan İnce, “İlk iki seçimde CHP’yi birinci parti yapamazsam giderim. Tüzüğe koyacağız bu maddeyi. Bu Muharrem İnce’nin meydan okuması olmayacak, CHP’nin meydan okuması olacak. Kurumsal bir meydan okuma olacak. Yani başarısız olan koltuğa yapışmayacak. Başarılı olursam, 10 seçim birinci parti olursam 10 seçim kalırım. Başarılı olan kalacak, başarılı olmayan gidecek. Bu kararlılığımda netim” ifadesini kullandı.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)