Duygun Yarsuvat
Galatasaray Kulübü Eski Başkanı


hukukçu, akademisyen8 Ağustos 1937 tarihinde İstanbul'da doğdu. Orta öğrenimini İstanbul, Galatasaray Lisesi’nde (1948-1957) tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1961 yılında mezun oldu.

Çalışmalarını 1967 yılında Amerika’da Columbia Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Hukuk Mastırı; 1978 yılında da İsviçre’de Cenevre Uluslararası Çalışma Örgütü kapsamında sürdürdü.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Aynı zamanda Türk Ceza Hukuku Derneği'nin de başkanı.

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı görevinde bulundu. Aralık 2003'te GSÜ rektörlüğüne aday oldu. 2004 yılındaki seçimlerin ardından rektörlüğe seçildi ve bu görevini 2008 yılına kadar sürdürdü.

Profesör Dr. Duygun Yarsuvat'ın birden fazla bilimsel kitabı, onlarca Türkçe, Fransızca, İngilizce makalesi bulunuyor.
HABER

Galatasaray'ın yeni başkanı: Duygun Yarsuvat
25 Ekim 2014

Galatasaray Kulübü'nün 35. başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat oldu.

Galatasaray Lisesi'nde yapılan olağanüstü kongrede Yarsuvat 1777 oy alırken, rakibi Alp Yalman'a 1566 oy çıktı. Rakibine 211 oy fark atan Yarsuvat, sarı kırmızılı kulübün 35. başkanı olma onuruna erişti.

DUYGUN YARSUVAT'IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Asil Üyeler
Hamdi Yasaman
Dursun Özbek
Abdurrahim Albayrak
Cem Kınay
Can Topsakal
Mehmet İpekdokuyan
Mete İkiz
Ebru Köksal
İsmail Sarıkaya
Ahmet Tunç Akat

Yedek Üyeler
Ural Aküzüm
Ali Yüce
Ceyda Gürcan
Hasan Murat Akay
Arda Uçer
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)