Garo Paylan
HDP İstanbul Milletvekili1972 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Uzun yıllar Ermeni okullarında yöneticilik yaptı. Ana dili temelli, çok dilli eğitimin gelişimi için projeler yönetti. HDP'nin kurucuları arasında yer aldı. Halen partinin merkez yürütme kurulu üyesi görevini yürütüyor.
HABER

Fransızlar HDP’li vekile ne nişanı verdi?
31 Ocak 2018

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Fransa Ermeni Örgütleri Koordinasyon Konseyi tarafından dün Paris’te düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Fransa Ermeni Örgütleri Koordinasyon Konseyi (Conseil de coordination des organisations arméniennes de France, CCAF) tarafından dün Paris’te düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

Yemek sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de bir araya gelen HDP’li Garo Paylan’ın Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonuna karşı duyarlılık çağrısında bulundu.

Aynı yemekte Paylan’a demokrasi ve insan hakları mücadelesindeki çabaları nedeniyle Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo tarafından şehrin en önemli nişanı olan “la médaille Grand Vermeil" takdim edildi.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)