Selina Doğan
CHP İstanbul Milletvekili


Selina Özuzun Doğan


hukukçu1977 yılında doğdu. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Değişik sektörlerde avukatlık yaptı. Ermeni feminist edebiyatçıların eserleri hakkında çalışmalar yaptı. Ermenice yayın yapan bir radyo kurulması için çabaladı. Fransızca, İngilizce ve Ermenice biliyor. Evli ve bir çocuk annesi.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili seçildi.
HABER

AGOS'tan Selina Özuzun Doğan’ı kurtarma sansürü
Zihni Erdem / Ankara
Aydınlık 11 Nisan 2015

CHP yöneticilerinin “Adaylığımın Ermeni soykırımının 100. yılına gelmesinin simgesel bir anlamı var” diyen Selina Özuzun Doğan’ı uyarması üzerine AGOS Gazetesi’nin haberinden bu ifadeleri çıkardığı bildirildi.

Aydınlık’ın “Diaspora’ya CHP Hediyesi” başlıklı haberinden sonra CHP yönetiminin, “Adaylığımın Ermeni Soykırımın 100. yılına denk gelmesinin simgesel anlamı var. Bunun CHP’ye olumlu yansımaları olacaktır” diyen İstanbul 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Selina Özuzun Doğan’ı uyardığı öğrenildi. Bu uyarıdan sonra Selina Doğan’ın AGOS Gazetesi’ndeki ifadeleri haberden çıkarıldı.

CHP eski Milletvekili Uluç Gürkan, AGOS gazetesindeki silme işlemini Twitter hesabında, Agos gazetesinin Doğan’ın ‘adaylığının Ermeni soykırımının 100. yılına gelmesinin simgesel bir anlamı olduğu ve bunun CHP’ye olumlu yansımalar yapacağı’ yolundaki sözlerini sildiğini bildirdi.

Aydınık’ın haberine ilişkin üstü kapalı açıklama yapan Doğan, “çeşitli söyleşilerimde sarf ettiğim bazı sözler çarpıtılarak ve farklı anlamlar yüklenerek servis edilmiştir” dedi.

SELİNA’DAN SAVUNMA

Aydınık’ın haberine ilişkin üstü kapalı açıklama yapan Doğan, “çeşitli söyleşilerimde sarf ettiğim bazı sözler çarpıtılarak ve farklı anlamlar yüklenerek servis edilmiştir” dedi.

GÜRKAN’IN AÇIKLAMALARINA ‘SÖZ UÇAR YAZI KALIR’ YORUMU

Kaynak Yayınları’ndan çıkan “Ermeni Katliamı Suçlaması Yargılaması ve Karar: Malta 1919-1921” adlı kitabın yazarı Gürkan’ın açıklamalarına yorum yapılan A. Dursun adlı twitter hesabında şöyle denildi: “Agos gazetesi CHP’nin sürpriz adayı Selina Doğan’la ilgili habere tepkiler gelince sunumda değişikliğe gitmiş. Değişikliğe gittiğini e-postama not olarak ileten Gürkan’ın yazısından algılıyorum. Çünkü bir evvelki gün Agos’u okumadığım için detaylardan haberim yoktu, anlıyorum ki Y-CHP’deki tavır değişikliği artık aşikârlaştı. Sayın Gürkan o sözler silindi diyor ama söz uçar yazı kalırmış. Üstelik kendi sesinden kayıtlar da mevcut.”

HABER

Selina Doğan CHP Grup Yönetim Kurulu üyesi seçildi
24 Haziran 2015

CHP Grubunun basına kapalı toplantısında Grup Yönetim Kurulu için seçim yapıldı.

CHP Grup Yönetim Kurulu üyeliğine, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, İstanbul Milletvekili Selina Doğan, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, İstanbul Milletvekili Didem Engin, İzmir Milletvekili Musa Çam, Tokat Milletvekili Orhan Düzgün seçildi.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)