Mahmut Tülek
müzisyen, besteciAdana'da doğdu. Namık Kemal İlkokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Adana Erkek Lisesi'ni bitirdi. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Aynı dönemde üniversitenin TSM korosunda çalışmalara katıldı. Yıllar süren bu çalışmalarda Muzaffer Şenduran, Tahir Karagöz, Rafet Yetikkul'dan dersler aldı. Türkiye'nin hemen her yerinde ve Avrupa'nın birçok yerinde konserler verdi.

Kızılelma 1 ve 2, Grup Turkuaz 1ve 2 ,Tasavvuftan Halk müziğine ve Beni Biraz Özle isimli kaset çalışmalarını yaptı.

Çeşitli dergiler çıkarttı. Köşe yazıları yazdı. Ostim TV, Işık TV, ATA TV'de programlar yaptı.

2008,2009,2010 ve 2013 yıllarında her gün bir şehirden canlı olarak yayınlanan ‘Anadolu'da Ramazan’ isimli programı hazırlayıp sundu.

'Motif'ten Ezgiler','Mahmut Tülek ile YOLNAME','Başkanlar Konuşuyor','Çözümyolu' ,'Bir Festival Anadolu','Memleket Haberleri' isimli televizyon programlarını yaptı..

Birçok sanatçının klip yönetmenliğini yaptı. 2009 yılında yayınladığı 'ADAK' isimli sanal mini albümde bulunan 'Adak' ve 'Unuttum Seni' şarkılarına çekilen klipler izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. 'Yoksun Ya' Albümünü Haziran 2012'de çıkardı.

Son Albümü 'Alın Yazım Ey Vatan' Haziran 2014 müzik marketlerde yerini aldı.

Mane Medya ve Danışmanlık Şirketinin Genel Koordinatörlüğünü yapıyor. Müzik çalışmalarına ve konserlere devam ediyor. Evli ve bir çocuk babası.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)