Halis Komili ( 1947)
işadamı1947 yılında İstanbul'da doğdu. Robert Kolej Lisesi ve Robert Kolej Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu. Manchester Üniversitesi'nde İş İdaresi dalında yüksek lisans yaptı. Halen Komili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı'dır. 1979 yılında TÜSIAD'a üye oldu. 1987 yılında TÜSIAD yönetim kurulu üyesi seçildi. 21 Ocak 1993 tarihinde ise TÜSIAD Başkanı oldu. Eşi Alev Bilgişin ile 1976 yılında evlendi.
AİLE

VEFAT / Hürriyet 18 Kasım 2014

Bekir Paşa ve Nazım Paşa Soyundan, Merhume Güzide ve Merhum Necip Atamer’in torunu, Merhum Ord. Prof. Şevket Memedali ve Merhume A. Samiye Bilgişin’in kızı, Merhume Ü. Günsel Bilgişin ve İlkay Bilgişin’in ablası, A. Mihda Bilgişin’in görümcesi, Alev ve Halis Komili ve çocukları, Selim ve Gamze Bilgişin ve çocukları, Refika ve Simone Kaslowski ve çocuklarının HALASI Merhum Atilla Sadıkoğlu ve Sinan Sadıkoğlu’nun ANNESİ

H.GÖNÜL BİLGİŞİN
Hanımefendi

vefat etmiştir. Allah taksiratını affetsin. Cenazesi 18 Kasım Salı (bugün) Bebek Camii’nde öğle namazını müteakip duası yapılıp Zincirlikuyu Aile Mezarlığı’na defnedilecektir.

AİLESİ
Not: Sevenleri çiçek/çelenk yerine bir hayır derneğine yardımda bulunurlarsa bu O’nu daha çok memnun eder.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)