İsmet Keten
ressam, animatör, hattat1953 yılında Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir'de tamamladı. 1971'de İmralı (Gökçeada) Öğretmen Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'ne girdi.

1 yıl resim öğretmenliği yaptıktan sonra TRT Ankara Radyosu'nda resim seçici görevine hak kazandı. TRT tarafından Hamburg'da çizgi film kursuna gönderildi. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk animatörlerinden oldu. Çizgi film ve jenerikleri TRT'de yayınlandı.

1986 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Çizgi Film Animasyon Başarı Ödülü'ne layık görüldü.

Kitap kapağı, afiş ve broşürler hazırladı. Fotoğraf ve karikatür dalında ödüller aldı.

1985 yılından itibaren çalışmalarını tuğra ve hat üzerine yoğunlaştırdı. Ömer Faruk Atabek'ten tezhip, Fuat Başar ve A. Zeki Yavaş'tan hat meşk etti. Halen hat çalışmalarına Hüseyin Öksüz ile devam ediyor.

Osmanlı Padişah Tuğraları üzerine ilk sergisini 1987'de Ankara'da açtı. İlk yurt dışı sergisini 1991'de Kuveyt'te sanatseverlerle buluşturdu.

Azerbaycan, Almanya, Avusturya, İtalya, Umman, Malezya, Endonezya, ABD, Avustralya, İsveç, Suudi Arabistan, Suriye, Çin, Singapur, Türkmenistan, Kazakistan ve Kırgızistan'da sergiler açtı.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)