Ahu Yağtu
manken, sinema oyuncusu1978 yılında İzmir'de doğdu. Çocukluğu Karşıyaka’da geçti. Anne babası o küçükken ayrıldı. Kafasına koyduğunu yapan, yaptığının da arkasında durduğunu her fırsatta dile getiren bir genç kızdı. Hayatta her şeye erken başladı. Daha 15’inde mankenliğe başladı. 34 bedendi ve zayıflığı yüzünden giydiği hiçbir kıyafet üzerinde durmuyordu. Disiplini ve çalışkanlığı sayesinde kısa sürede en aranılan isimler arasına girmeyi başardı. Sanat okulundan mezun oldu. İstanbul’a yerleşti. Defileden defileye koşturdu.

20 yaşına geldiğinde artık modellikte istediği noktaya ulaştığına karar verip oyunculuğa adım attı. ‘90-60-90’, ‘Kampüsistan’ isimli dizilerde oynamaya başladı.

22 yaşında kendisinden 17 yaş büyük avukat Doğan Akçura’yla hayatını birleştirdi. Bu evlilik 5 yıl sürdü. Evliliği bittikten sonra hayatına yeni bir pencere daha açıp moda editörlüğüne ve stil danışmanlığına başladı.

Oyunculuk kariyerine de ‘Kavak Yelleri’, ‘Aşk ve Ceza’ gibi çok izlenen dizilerle devam etti. ‘BBG’ gibi yarışmalarda sunuculuk yaptı. Bir yandan da “Her kıyafet ikinci bir şansı hak eder” düşüncesiyle açtığı Second Chance isimli mağazasının işleri için koşturdu. 2011 Mart ayında Cem Yılmaz’la yolları kesişti.
HABER

KAFASINA KOYDUĞUNU YAPAN iZMiRLi
12 Mart 2012

Herkes onu; Türkiye’nin en komik adamı Cem Yılmaz’la evlenip çocuğunu doğurmaya hazırlanan kadını, yani Ahu Yağtu’yu konuşuyor. İzmirli Yağtu’nun sırrı ne peki?

Podyum ve oyunculuk piyasasının sessiz sakin yol alan isimlerinin başında geliyordu Ahu Yağtu... Ta ki, Türkiye’nin en komik adamı Cem Yılmaz’la evlilik kararı alana kadar. Yıllardır meslek hanesine yazdırdığı mankenlik, oyunculuk, sunuculuk, stil danışmanlığı ve Second Chance Boutique isimli mağazasıyla uğraşırken bir anda Türkiye’nin en çok konuşulan kadınlarından biri oldu. Birkaç ay içinde evliliğe ikna etmişti Yılmaz’ı. Peki kimdi bu Ahu Yağtu?


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)